Sekretariat Stowarzyszenia 

„Zdrowe Pokolenia”

ul. Branickiego 10 lok. 2, 02-972 Warszawa

sekretariat@zdrowepokolenia.org

Zobacz na mapie

 

Agnieszka Rejer-Mellin, 

Dyrektor ds. Projektów

+48 604 062 172

agnieszka.rejer@zdrowepokolenia.org

 

Agnieszka Stecko-Żukowska, 

Specjalista ds. Projektów 

+48 604 061 957

agnieszka.stecko@zdrowepokolenia.org

 

Magdalena Sot-Szewczyk,

Specjalista ds. Projektów

+ 48 604 062 073

magdalena.sot@zdrowepokolenia.org

2015-02-25"Zdrowe Pokolenia" objęły patronatem najnowszy poradnik żywienia niemowląt

"Poradnik żywienia niemowląt. Krok po kroku od narodzin do pierwszych urodzin" to nowe i ciekawe źródło wiedzy na temat prawidłowego żywienia niemowląt, które zyskało poparcie i uznanie członków Stowarzyszenia "Zdrowe Pokolenia".

Publikację wydaną przez Medycynę Praktyczną, opracował zespół ekspertów w dziedzinie pediatrii i dietetyki pod redakcją prof. Hanny Szajewskiej i dr hab. n. med. Andrei Horvath. Poradnik powstał w oparciu o najnowsze zalecenia Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci, które opublikowane zostały w 2014 roku. Jest aktualnym kompendium wiedzy, które w przystępny i zrozumiały sposób porusza wszystkie aspekty żywienia noworodka i niemowlaka. Rodzice i opiekunowie dzieci do 12 miesięcy, znajdą w nim informacje dotyczące zarówno nieocenionej roli karmienia piersią, wagi programowania żywieniowego we wczesnym okresie życia, jak również praktyczne porady dotyczące rozszerzania diety niemowlęcia czy propozycje jadłospisu.
"Poradnik żywienia niemowląt. Krok po kroku od narodzin do pierwszych urodzin" powstał dzięki wsparciu Fundacji Nutricia w ramach partnerstwa w programie edukacyjnym "1000 pierwszych dni dla zdrowia".

Poznaj nowy schemat żywienia niemowląt w praktyce.

pobierz poradnik (pdf)